Xiaomi XiaoAi HD inteligentný reproduktor

Xiaomi XiaoAi HD inteligentný reproduktor

Inteligentný reproduktor Xiaomi Xiao AI HD je reakciou čínskeho výrobcu na rýchlo rastúci trh s inteligentnými reproduktormi, na ktorom aktuálne dominujú Apple Homepod, Amazon Echo a Google Home. Aj jeho druhá generácia (predtým nazvaná Original Xiaomi AI speaker) vsadila podobne ako aj ostatní výrobcovia na vlastného hlasového asistenta. Okrem základných informácií o počasí, či prehrávania hudby poslúži predovšetkým ako asistent pre riadenie inteligentnej domácnosti. V ponuke Xiaomi už dnes nájdete inteligentné osvetlenie, TV, vysávače, čističky vzduchu, senzory na dvere a okná, klimatizácie, vykurovacie telesá a mnoho iných produktov. Najmä po nedávnom ohlásení spolupráce so švédskou Ikeou môžeme očakávať ďalšie rozširovanie produktov inteligentnej domácností v Európe a USA.

 

Podobne ako HomePod od Apple, aj reproduktor Xiaomi XiaoAI vsadil na vysokú kvalitu zvuku. O skutočný 360 stupňový zvuk sa postarajú štyri 2,25 palcové reproduktory a jeden 4 palcový basový reproduktor pre hlboké basy. Inteligentný reproduktor je vybavený 6 mikrofónmi pre čo najcitlivejšie zachytenie hlasových povelov. Výkon 30W, frekvenčný rozsah 50 - 20kHz a impedancia 4Ω  sú parametre, ktoré potešia aj náročnejšieho poslucháča. XiaoAI sa automaticky prispôsobí okoliu pre maximálny zvukový zážitok. Pripojiť sa môžete buď dvojpásmovým Wi-fi (802.11b/g/n,802.11b/g/n/ac), alebo cez Bluetooth 4.1 s podporou A2DP.

Na vrchnej strane sú umiestnené tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, Play, Pause a vypínač. Rozmery reproduktora sú 150 x 150 x 230 mm. Nevýhodou je nedostupnosť asistenta v slovenskom a českom jazyku, avšak to sa týka aj konkurečných produktov. XiaoAi je zatiaľ dostupný v čínskom jazyku a už čoskoro bude dostupná aj angličtina.  K reproduktoru existuje aj mobilná aplikácia.